Haber

Türk rock müziğinin efsane isimlerinden Erkin Koray hayatını kaybetti.

Türk rock müziği denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Erkin Koray, rahatsızlandığı hastanede hayatını kaybetti.
 

ERKİN KORAY, KALDIRILDIĞI HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Anadolu rock müziğinin ender sanatçıları arasında yer alan ve uzun süredir Kanada’da yaşayan Erkin Koray, akciğer rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

BAKAN ERSOY’DAN ŞARTLI MESAJ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hayatını kaybeden usta sanatçı Erkin Koray için taziyelerini iletti.

Bakan Ersoy’un mesajında, “Cemalim, Fesuphanallah, Garbage gibi unutulmaz şarkılarla hafızalarımıza kazınan Anadolu Rock müziğinin usta ismi Erkin Koray’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Aile ve hayranlar.”sözlerini verdi.

TAKİPÇİLERİNE SON GÜNLERDE AÇIKLAMA YAPTIN

Yaşına bağlı olarak sağlık sorunları yaşayan usta sanatçı Koray, bugün Kanada’da hastaneye kaldırıldı. Ünlü müzisyen geçtiğimiz günlerde takipçilerine bir açıklama yaparak Kanada’da yeni eserlere imza attığını duyurmuştu.

ERKİN KORAY KİMDİR?

Erkin Koray, 24 Haziran 1941’de İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe büyüyen Koray, Anadolu rock müziği alanında birçok eser vermiş ve oldukça geniş kitlelere hitap etmiştir.

Sevince, Fesuphanallah, Öyle Geçiyor Zaman ve Arap Saçı en sevdiği eserlerinin başında geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu